حتما برایتان پیش آمده که در طول روز هوس یک نوشیدنی گرم کنید یا بخواهید از یک شربت خنک لذت ببرید. تراول ماگ می‌تواند همه جا همراه شما باشد و برای بدنتان کافئین به‌همراه بیاورد یا شما را هیدراته نگه دارد. این وسیله یک انتخاب مناسب برای محل کار، دانشگاه، باشگاه، مسافرت و حتی وسایل حمل‌ونقل عمومی است. شما می‌توانید لیوان خود را از قهوه، چای، آب، شربت یا هر نوشیدنی دیگری پر کنید و آن را همراهتان به هرجایی که خواستید ببرید. استفاده از ماگ سفری باعث می‌شود تا همیشه نوشیدنی مورد علاقه شما در کنارتان باشد. شاید بپرسید که چطور می‌توانید یک تراول ماگ مناسب را انتخاب کنید. ما این‌جا هستیم تا به این پرسش پاسخ دهیم. پس با راهنمای خرید تراول ماگ با ما همراه باشید.

خرید تراول ماگ در ۷ قدم

قبل از اینکه به‌سراغ راهنمای خرید تراول ماگ برویم، یادتان باشد که قرار است ماگ مسافرتی را همه‌جا با خودتان ببرید. بنابراین باید به نکات مختلفی دقت داشته‌باشید تا این ماگ دقیقا منطبق با نیازهای شما باشد.

به سایز تراول ماگ توجه کنید

به سایز تراول ماگ توجه کنید

مهم‌ترین قدم در راهنمای خرید تراول ماگ این است که اندازه لیوان مورد نظر خود را مشخص کنید. اگر می‌خواهید به میزان مناسبی قهوه، آب یا هر نوشیدنی دیگر را همراهتان داشته‌باشید، توجه به سایز ماگ بسیار اهمیت دارد. انتخاب این ویژگی به میزان مصرف مایعات شما بستگی دارد. برای مثال اگر همیشه به باشگاه می‌روید می‌توانید ماگ‌های بزرگ‌تر را انتخاب کنید تا در طول ورزش آب بدن خود را به میزان کافی تامین کنید. همچنین اگر برای دانشگاه یا در طول سفر با وسایل عمومی ماگ را نیاز دارید، می‌توانید یک مدل جمع‌وجور را انتخاب کنید. 

ماگ سفری سایزهای مختلفی دارد که معمولا از ۸ اونس (۲۳۰ میلی‌لیتر) یعنی به‌اندازه یک قوطی نوشابه کوکاکولا شروع می‌شود و می‌تواند به ۶۴ اونس یعنی ظرفیتی حدود ۲ لیتر برسد. مدل‌های تراول ماگ با سایز متوسط معمولا ۱۶ اونس یا حدود نیم لیتر هستند که می‌توانید همه‌جا آن‌ها را با خودتان ببرید. اگر از آن دسته افرادی هستید که آب زیادی مصرف می‌کنید، باید مدل‌های بزرگ‌تر را بخرید.

جنس تراول ماگ را فراموش نکنید

جنس تراول ماگ را فراموش نکنید

تراول ماگ یا لیوان مسافرتی از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شود. این ماگ‌ها می‌توانند از آلومینیوم، فولاد یا استیل ضدزنگ و پلاستیک ساخته شوند. هرکدام از این ماگ‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند.

مزایای تراول ماگ فلزی

 • فلزها یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ماگ مسافرتی به شمار می‌روند، زیرا فلز می‌تواند دما را برای نوشیدنی‌های گرم و سرد بهتر حفظ کند.
 • ماگ فلزی با عایق‌بندی مناسب، دما را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارد.
 • مواد شیمیایی به داخل آن نفوذ نمی‌کند. 

معایب تراول ماگ فلزی

 • نسبت به ماگ‌های پلاستیکی قیمت بالاتری دارد.
 • ممکن است برای حمل آن کمی احساس سنگینی داشته‌باشید.

مزایای تراول ماگ پلاستیکی

 • تراول ماگ پلاستیکی قیمت بسیار مناسبی دارد و مقرون‌به‌صرفه‌ترن گزینه به شمار می‌رود.
 • این ماگ‌های مسافرتی سبک هستند و به دلیل وزن کم حمل‌ونقل آسانی دارند.
 • معمولا می‌توانید آن‌ها را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

معایب تراول ماگ پلاستیکی

 • ممکن است به مرور زمان بوی نوشیدنی‌های دیگر را به خودش بگیرد و بر طعم نوشیدنی شما تاثیر بگذارد.
 • لیوان‌های حاوی BPA برای سلامتی مضر هستند.

یادتان باشد که انتخاب جنس ماگ سفری به نیاز‌های شما بستگی دارد. اگر بودجه کمی دارید، تراول ماگ پلاستیکی گزینه ارزان‌تری است. همچنین اگر کیفیت عایق‌بندی برای شما مهم است، ماگ‌های فلزی را فراموش نکنید. 

انواع درپوش تراول ماگ را در نظر بگیرید

انواع درپوش تراول ماگ را در نظر بگیرید

یکی از مهم‌ترین مواردی که در راهنمای خرید تراول ماگ باید دقت کنید درپوش آن است. شما می‌خواهید ماگ قابل حملی داشته‌باشید که به‌راحتی در کیف شما جای بگیرد و نشتی نداشته‌باشد.

انواع درپوش تراول ماگ

 • ضربه‌ای: این درپوش در برابر ریزش مقاوم است و از یک واشر لاستیکی بهره می‌برد که احتمال نشت را کاهش می‌دهد. 
 • پیچی: این درپوش نیز در برابر ریزش نوشیدنی مقاوم است. فقط کافی است تا قفل درپوش را بکشید تا آن را در جای خود نگه دارید. 
 • فشاری: این درپوش روی لیوان محکم می‌شود و واشر لاستیکی ندارد.
 • قمقمه‌ای: این مدل درپوش روی لیوان پیچ می‌شود و برای نوشیدن از درپوش روزنه‌ای طراحی نشده است.
 • درپوش بطری: روی لیوان پیچ می‌شود و دارای واشر لاستیکی است. در این مدل روزنه‌ای برای نوشیدن از آن وجود ندارد.
 • دسته‌دار: این درپوش نیز روی لیوان پیچ می‌شود و از طریق آن نمی‌توانید نوشیدنی را بنوشید. دسته درپوش حمل آن را راحت‌تر می‌کند.
 • درپوش متصل به بدنه: این درپوش روی لیوان پیچ می‌شود و به بدنه متصل شده است. برای نوشیدن شیاری در این درپوش طراحی نشده است.

دهانه ماگ مسافرتی

دهانه ماگ مسافرتی
 • اسلایدی: از انگشت خود برای باز و بسته‌کردن دهانه استفاده کنید.
 • جرعه‌ای: این مدل از یک دهانه کوچک برای نوشیدن از داخل ماگ بهره می‌برد.
 • رو به بالا: در این مدل قطعه‌ای که برای بستن درپوش در نظر گرفته شده است به بالا می‌چرخد تا شما بتوانید از دهانه بنوشید. 
 • قفل چرخشی: این مدل حفره نوشیدن در برابر نشت مقاومت بالایی دارد. فقط کافی است آن را بچرخانید تا دهانه باز و بسته شود.
 • دکمه فشاری: با فشاردادن این دکمه دهانه بالای روی درپوش باز می‌شود و می‌توانید نوشیدنی را به‌راحتی بنوشید. این مدل نیز در برابر نشت مقاوم است.
 • دو منظوره: درپوش این ماگ‌ها را وقتی باز کنید می‌توانید به‌عنوان لیوان از آن استفاده کنید.

به مدت زمان نگهداری نوشیدنی دقت کنید

به مدت زمان نگهداری نوشیدنی دقت کنید

یکی از مهم‌ترین موارد در راهنمای خرید تراول ماگ این است که به مدت‌زمان نگهداری نوشیدنی دقت کنید. شما باید بدانید که لیوان‌های سفری چه مدت نوشیدنی شما را عایق نگه می‌دارد و دمای آن را حفظ می‌کند. لیوان‌های مسافرتی کیفیت عایق متفاوتی دارند، اما به‌طور متوسط نوشیدنی گرم را تا ۴ ساعت و نوشیدنی سرد را تا ۱۳ ساعت در دمای خودشان نگه می‌دارند. هرچه عایق‌بندی لیوان قوی‌تر و باکیفیت‌تر باشد، این مدل افزایش پیدا می‌کند. 

به طراحی و ظاهر ماگ توجه داشته باشید

به طراحی و ظاهر ماگ توجه داشته باشید

شاید در ابتدا مهم به نظر نرسد اما بهتر است قبل از خرید ماگ سفری به انواع مدل‌ها توجه کنید. این ماگ قرار است که مدت طولانی را در خارج از منزل با شما باشد. بنابراین بهتر است کیفیت طراحی و ظاهر آن به دلخواه شما باشد. این روزها ماگ مسافرتی در مدل‌های متنوع و طرح‌های زیبا و شیک به بازار عرضه شده است. بنابراین انتخاب برای شما آسان‌تر می‌شود و می‌توانید مدل‌هایی مطابق با سلیقه خود را انتخاب کنید. ماگ سفری نئونی، رنگین‌کمانی، طرح سنگ مرمر، مسی، طرح خال‌دار، طرح چوب، سایه‌روشن و براق نمونه‌ای از طرح‌هایی است که می‌توانید انتخاب کنید.

نوع استفاده خود را در نظر بگیرید

اگر می‌خواهید یک ماگ مناسب را خریداری کنید، باید به نوع نیاز خود دقت کنید تا مناسب‌ترین گزینه را پیدا کنید.

 • برای نگهداری دماهای بالا: اگر می‌خواهید قهوه یا چای را به‌خوبی داغ نگه دارید، این ماگ‌ها را خریداری کنید که ۱۲ تا ۳۸ ساعت نوشیدنی را گرم نگه می‌دارند.
 • مناسب سفر: این ماگ‌های مسافرتی وزن کمی دارن و حمل آن‌ها بسیار ساده است. همچنین درپوش قدرتمندی دارند تا نشتی را بسیار کاهش دهد.
 • برای روی میز: این لیوان‌ها نگهدارندگی کمتری نسبت به مدل‌‌های دیگر دارند ولی ظاهرشان شبیه به لیوان‌های سرامیکی است که برای محل کار بسیار مناسب هستند.
 • ظرفیت بالا: برای افرادی مناسب است که زمان کمی را بیرون از خانه می‌گذرانند. این ماگ‌ها ظرفیت‌هایی بین یک تا دو لیتر دارند.
 • برای کودکان: این ماگ‌های مسافرتی طرح‌های متنوع و رنگارنگی دارند و حمل آن‌ها آسان است. همچنین درپوش آن‌ها برای کارکردن بچه‌ها ساده طراحی شده است.

قیمت تراول ماگ را فراموش نکنید

قیمت ماگ مسافرتی

یکی از موارد دیگری که در راهنمای خرید تراول ماگ باید به آن دقت کنید، قیمت ماگ سفری است. شرکت‌های مختلفی انواع ماگ را با قیمت‌های متنوع به بازار عرضه می‌کنند. بهتر است به سراغ مدل‌هایی بروید که از طراحی و کیفیت بدنه آن مطمئن هستید. باید بگوییم که خرید ماگ ارزان ممکن است جذاب باشد اما اگر قیمت آن از حدی کمتر بود، می‌توانید حدس بزنید که کیفیت بدنه و عایق‌بندی آن مناسب نیست. البته یادتان باشد که نیازی نیست به سراغ ماگ‌های گران‌قیمت بروید. بهتر است تعادل را رعایت کنید و بیشتر به کیفیت طراحی و بدنه توجه داشته‌باشید.

پیشنهاد می‌کنیم «تفاوت تراول ماگ با فلاسک» را بخوانید.

سخن پایانی

اینکه همیشه یک لیوان خوش‌رنگ و زیبا همراهتان باشد و بتوانید هر زمانی که خواستید نوشیدنی دلخواه خود را بنوشید، بسیار جذاب و لذت‌بخش است. البته باید یادتان باشد که قبل از خرید این مدل ماگ به ویژگی‌های آن توجه کنید. سایز ماگ مسافرتی، جنس بدنه، کیفیت عایق‌بندی، نوع درپوش و دهانه نوشیدنی، مدت زمان نگهداری نوشیدنی، طراحی ماگ و قیمت ماگ سفری از جمله مواردی است که قبل از خرید باید آن‌ها را به خاطر داشته‌باشید. شما برای خرید ماگ مسافرتی به چه مواردی توجه می‌کنید؟ اگر درباره این ماگ‌ها سوالی دارید، آن را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *